Коригування зарплати для розрахунку відпусткових
Оплата праці за професіями та залузями: запитання-відповіді (частина шоста)
У бухгалтерській практиці почастішали випадки непроведення коригування зарплати працівників через її підвищення для розрахунку відпусткових, відрядних тощо. Розглянемо, як обчислюється коефіцієнт коригування і в яких випадках слід проводити коригування зарплати.
Як визначено Законом від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504), щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менше 24 календарних днів (далі – к. д.) за відпрацьований робочий рік, який відлічується із дня укладення трудового договору (ст. 6 Закону № 504).
Щорічні основні та додаткові відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, щоб вони були використані до закінчення робочого року.
Відповідно до ст. 5 Закону № 504 тривалість відпусток розраховується в календарних днях. Тобто, визначаючи тривалість відпусток, вихідні дні (субота та неділя) треба враховувати.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року