Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Яка тривалість робочого тижня дезінфектора центральної міської лікарні?


До штатного розпису центральної міської лікарні введено посаду дезінфектора, який зайнятий на камерній і профілактичній дезінфекції (згідно з посадовою інструкцією), дезінсекцією, дератизацією не займається. Чи правомірне встановлення такому дезінфектору 36-годинного робочого тижня за результатами атестації робочого місця дезінфектора, проведеної протокольно, без санітарно-гігієнічного дослідження санітарно-епідеміологічною станцією?    


Норми робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я, затверджені наказом МОЗ від 25.05.06 р. № 319, поширюються на тих, хто працює в нормальних умовах праці.

Для працівників, які працюють у закладах (структурних підрозділах) і на посадах у шкідливих умовах праці, установлюється скорочена тривалість робочого тижня відповідно до Переліку виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого постановою КМУ від 21.02.01 р. № 163 (далі – Перелік № 163), на підставі результатів атестації робочих місць. Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджено постановою КМУ від 01.08.92 р. № 442.

Зокрема, підрозділ «Загальні професії медичних працівників установ охорони здоров’я, соціального захисту населення та освіти» розд. 32 «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Переліку № 163 передбачає, що дезінфектор, зайнятий на осередковій, камерній і профілактичній дезінфекції, дезінсекції, дератизації в лікувально-профілактичних закладах, має право на скорочення робочого тижня до 36 годин.

Також відповідно до Переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я, затверджених наказом МОЗ від 28.10.02 р. № 385, центральна міська лікарня належить до лікувально-профілактичних закладів.

Отже, дезiнфектору, зайнятому на камернiй i профiлактичнiй дезiнфекцiї в лiкувально-профiлактичному закладі, установлюється робочий тиждень тривалістю 36 годин.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

3312 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали