Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Яка тривалість щорічної відпустки практичного психолога закладу охорони здоров’я?


Чи має право на щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів практичний психолог закладу охорони здоров’я, адже він є педагогічним працівником?


Згідно із Законом від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504) щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується із дня укладення трудового договору.

Як передбачено ст. 8 Закону № 504, щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, тривалістю до 35 календарних днів за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затвердженим постановою КМУ від 17.11.97 р. № 1290. Згідно з позиціями 31 та 44 розд. XVII «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» цього Списку психологи, які безпосередньо працюють із хворими у психіатричних (психоневрологічних), у тому числі й дитячих, закладах охорони здоров’я, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 11 календарних днів.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Відповідно до ст. 21 Закону від 23.05.91 р. № 1060-XII «Про освіту» посаду практичного психолога включено до Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963.

Переліком напрямів та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями, затвердженим постановою КМУ від 27.08.10 р. № 787, передбачено спеціальності «практична психологія», «психологія» у галузі знань «соціально-політичні науки».

Оплата праці педагогічних працівників, які працюють у закладах охорони здоров’я, здійснюється відповідно до наказів Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти» та від 26.09.05 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ».

У Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженому постановою КМУ від 14.04.97 р. № 346, тривалість щорічної основної відпустки для практичних психологів закладів охорони здоров’я не визначено.

Отже, практичним психологам закладів охорони здоров’я щорічна основна відпустка надається тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується із дня укладення трудового договору (ст. 6 Закону № 504) та встановлюється норма тривалості робочого часу 40 годин на тиждень (ст. 50 КЗоТ).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

3312 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали