Як у звіті з ЄСВ відобразити донараховану до МЗП суму доплати за минулий період?
Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина п’ята)
Працівниця хворіла протягом місяця. За час, відпрацьований із 1 по 17 листопада 2018 року, їй нарахували зарплату в сумі 1 414,40 грн. Листок непрацездатності вона подала в бухгалтерію у грудні після виплати зарплати за листопад. У грудні ж було здійснено перерахунок: донараховано лікарняні – 803,97 грн. Усі операції було проведено вчасно, але лише у березні 2019 року бухгалтер виявив, що сума ЄСВ, сплаченого із зарплати та лікарняних за листопад, менша, ніж мінімальний розмір внеску. Як правильно відобразити такі операції у таблиці 6 Звіту з ЄСВ за грудень? Як тепер виправити ситуацію та донарахувати ЄСВ до мінімальної величини?
Форма Звіту з ЄСВ наведена в додатку 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок № 435, Звіт з ЄСВ).
Як визначено пп. 1.6.2 Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5, яка є єдиним нормативним документом, розробленим згідно із Законом від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», та п. 9 розд. IV Порядку № 435, якщо зарплата нараховується за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої зарплати включаються до зарплати того місяця, у якому були здійснені нарахування.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року