Змінено норми щодо визначення грошового забезпечення керівників військових структур
Розміри посадових окладів військовослужбовців та осіб начальницького складу, які займають керівні посади, починаючи з 01.05.16 р. визначаються згідно з постановою КМУ від 19.10.16 р. № 718 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців та осіб начальницького складу» (далі – Постанова № 718).
Ці оклади співрозмірні з тими, що визначені на відповідний рік Схемою посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів, затвердженою постановою КМУ від 18.01.17 р. № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів» (далі – Постанова № 15).
Постановою КМУ від 28.02.18 р. № 121 (набула чинності з 07.03.18 р.) унесено зміни до Постанови № 718. Відтепер додаток до Постанови № 718 визначає не розміри посадових окладів керівників відповідних силових структур, а співвідношення між посадами окремих категорій військовослужбовців та осіб начальницького складу, які займають керівні посади, та групами оплати праці на посадах державної служби.
Фактично посадові оклади згаданих осіб надалі визначатимуться за правилами, установленими для посадовців держслужби залежно від груп оплати праці у держорганах, а саме для тих органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України. Отже, посадовий оклад на сьогодні згідно з Постановою № 15 становить:
- для керівників держорганів (перша група) – 18 000 грн.;
- їх перших заступників (друга група) – 15 800 грн.;
- заступників (третя група) – 14 500 грн.
Для прикладу, за першою групою визначатимуться розміри посадових окладів за посадами: голови СБУ, командувача Нацгвардії, голови Держспецзв’язку тощо.
Нагадаємо: за ст. 51 Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» схеми посадових окладів на посадах держслужби мають щороку визначатися Кабміном під час підготовки проекту закону про держбюджет на наступний рік. Цього постулату, зокрема, дотримано під час затвердження Постановою № 15 посадових окладів спочатку на 2017 рік, а згодом – на 2018 рік.
Додамо, що керівникам військових структур згідно з Постановою № 718 крім посадових окладів може виплачуватись:
- надбавка за інтенсивність служби в розмірі до 100 % посадового окладу;
- премія відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах коштів, передбачених у кошторисі на преміювання військовослужбовців та осіб начальницького складу відповідного органу;
- грошова допомога на оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення.
Щодо грошового забезпечення осіб, до яких застосовуються норми Постанови № 718, то до нього, крім посадового окладу, інших передбачених цією Постановою виплат, входить також оклад за військовим (спеціальним званням) і надбавка за вислугу років (її розмір та порядок мають визначатися законодавством для військовослужбовців).
Військовик-керівник може отримати також матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі не більше ніж його місячне грошове забезпечення.
Важливим доповненням, унесеним Постановою № 121 до Постанови № 718, є конкретизація питань щодо ухвалення рішення щодо вищезгаданих виплат.
Тобто якщо йдеться про центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабміном через відповідні міністерства, то рішення про виплату та конкретні розміри деяких складових установлених Кабміном виплат (надбавки за інтенсивність служби, премії, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової допомоги на оздоровлення) керівникам та їх заступникам має прийматися міністром, який спрямовує та координує діяльність такого держоргану.
Щодо керівників органів військового управління, їх заступників, то приймати відповідне рішення щодо цих виплат має міністр, якому підпорядковуються військові формування та правоохоронні органи.
Коментарі до матеріалу