Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Індексація доходів при підсумованому обліку робочого часу

28.10.2016 487 0 1

На перший погляд може здатися, що виплати працівникам, для яких запроваджено підсумований облік робочого часу, не матимуть постійного характеру. Адже при такому режимі в різних місяцях виходить різна кількість відпрацьованого часу, тому розмір зарплати може коливатися. Так думають ті, хто плутає умови оплати при такому режимі з погодинною системою оплати праці. Насправді основна частина виплат працівникам при підсумованому обліку має постійний характер, отже, є об’єктами індексації. На які виплати орієнтуватися при проведенні індексації при цьому режимі та які особливості вона має, ви дізнаєтеся із цієї консультації.

Особливості обліку робочого часу та оплати

Як правило, підсумований облік робочого часу застосовується при виконанні робіт, що потребують цілодобової присутності працівників відповідної спеціальності, наприклад для сторожа.

Для допомоги роботодавцям Мінсоцполітики розробило Методрекомендації № 138. Розглянемо, якими положеннями цього документа слід керуватися при індексації доходів працівників, які трудяться в указаному режимі.

Положення 1. Робота працівників регулюється графіком роботи (змінності). Виходячи з графіку, робота у святкові та неробочі дні, години роботи в інші дні включаються в норму робочого часу за обліковий період, установлену для працівника (п. 3, 6, 12). Ця норма формується за нормами робочого часу за окремі проміжки часу, з яких складається обліковий період.

Наприклад, при застосуванні таких облікових періодів, як квартал або рік, загальна норма буде складатися із норм робочого часу для кожного з місяців, який входить до цього періоду.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали