Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Головний бухгалтер звільняється: на кого покласти обов’язки та передати справи

Олена Чечуліна

26.10.2016 1399 0 1

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як правильно діяти керівництву бюджетної установи в разі, якщо звільняється головний бухгалтер, а нової кандидатури для передання справ ще немає.

Що можна застосувати на практиці: скориставшись нашими рекомендаціями та зразком, скласти акт прийняття-передачі справ бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Покладання обов’язків головного бухгалтера

Звичайно, відсутність кандидатури нового головного бухгалтера не може бути причиною для затримки звільнення головного бухгалтера. Адже згідно з ч. 1 ст. 38 КЗпП працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений термін, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Однак у такому разі для керівника установи залишається відкритим питання, хто прийматиме справи та хто виконуватиме функціональні обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності. Та й для колишнього головбуха дуже важливо передати справи, щоб потім до нього не було необґрунтованих претензій.

Крім того, керівник бюджетної установи, який не є фахівцем бухгалтерської справи, опиняється в проблемній ситуації, оскільки згідно із законодавством саме він несе відповідальність за організацію бухобліку та забезпечення фіксації фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів та звітності протягом установленого терміну.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали