Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Дипломатична служба: умови вступу та проходження

09.10.2019 841 0 0

В усі часи особою, яка покликана знаходити ефективні формули компромісу, розблоковувати конфлікти, попереджати негативний розвиток подій, давати урядам і президентам бездоганно зважені пропозиції та слушні поради, є дипломат. До її основних функцій належить представлення та захист інтересів країни та її громадян, збирання інформації про країну перебування, а також сприяння встановленню дружніх, культурних, торговельних та інших зв’язків між країнами. Порядок призначення на дипломатичну службу, вимоги до претендентів, особливості процедури конкурсного відбору та інші питання щодо здійснення повноважень дипслужбовцями розглянемо в цій консультації.

Насамперед зазначимо, що за визначенням Закону від 07.06.18 р. № 2449-VІІІ «Про дипломатичну службу» (далі – Закон № 2449) дипломатичною є державна служба особливого характеру, яка полягає, зокрема, в захисті національних інтересів України у сфері міжнародних відносин, а також прав та інтересів громадян та юросіб України за кордоном.

Дипломатичними службовцями є громадяни, які займають дипломатичну посаду в органі дипслужби, отримують зарплату коштом держбюджету, здійснюють установлені для відповідної посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням дипломатичних або консульських функцій та дотримуються принципів дипслужби (ст. 2 Закону № 2449)

Працівники дипломатичних органів (далі – дипоргани) мають проходити службу на засадах, аналогічних установленим Законом від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу», однак Закон № 2449 передбачає деякі особливості.

Такі вимоги визначено у ст. 13 Закону № 2449, і складаються вони із загальних та спеціальних.

Загальними вимогами є ті, що встановлені Законом № 889.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали