Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Сплата ЄСВ: пам’ятайте про відповідальність

23.01.2020 1149 0 1

Відповідальність підприємства та посадових осіб

У січні 2020 року набули чинності нові рахунки для сплати ЄСВ на загально­обов'язкове державне соціальне страхування (далі – ЗДСС). Кошти, сплачені на старі рахунки, повертатимуться платникам. Утворення та накопичення заборгованості з ЄСВ призводить до негативних наслідків, зокрема фінансових санкцій. До яких саме, розповімо в цій статті.

Перш ніж розповісти про відповідальність за порушення, пов’язані зі сплатою ЄСВ, варто нагадати про його правову природу та вимоги, які встановив законодавець для платників-роботодавців.

Так, ЄСВ – це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи ЗДСС (обов’язково та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами ЗДСС (Закон від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», далі – Закон № 2464).

Страхувальники-роботодавці зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за відповідний базовий звітний період (місяць, квартал), не пізніше ніж 20-го числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, шляхом перерахування безготівкових коштів із банківського рахунка.

Також нагадаємо, що відповідно до пп. 1 п. 1 розд. ІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449 (далі – Інструкція № 449), платниками ЄСВ є, зокрема, такі роботодавці, як:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали