Звітність щодо ЄСВ: заповнюємо без помилок
Акценти статті:
- визначення бази нарахування ЄСВ на виплати працівникам, зокрема виходячи з розрахунку МЗП;
- виправлення помилок, допущених у звітності з ЄСВ за попередні звітні періоди.
Ситуація 1
За травень 2018 року працівникові повністю нараховано та виплачено (перераховано на картку) зарплату, яку було відображено у Звіті з ЄСВ за травень. У червні працівникові було виплачено аванс за першу половину місяця, але в цьому ж місяці він подав до бухгалтерії листок непрацездатності (далі – ЛН) за період з 29.05.18 р. до 22.06.18 р. Як виправити в таблиці 6 Звіту з ЄСВ дані про зарплату за травень та правильно показати зарплату й лікарняні за червень? Чи потрібно суму авансу за червень показувати з від’ємним значенням?
Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок № 435).
У додатку 4 до цього Порядку наведено форму № Д4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів» (далі – Звіт з ЄСВ).
Якщо за робочі дні, протягом яких працівник хворів згідно з ЛН, йому нараховано зарплату, то така виплата вважається надмірно нарахованою і тому необхідно виключити її суму з персоніфікованих даних за той місяць, в якому вона була нарахована.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року