Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Закупівля товару з супровідними послугами

30.03.2018 1025 0 1

Ситуація: бюджетній установі потрібно закупити обладнання з подальшим його обслуговуванням протягом трьох років. Моніторинг ринку товарів показав, що виробники такого обладнання надають право на його обслуговування не всім фірмам. До того ж під час розрахунків виявилося, що вартість трирічного обслуговування обладнання буде приблизно втричі більша за вартість самого обладнання. Чи може установа здійснити таку закупівлю? Чи є якісь особливості подібних закупівель?

Аби дати відповідь на поставлені запитання, передусім треба з’ясувати, що є предметом закупівлі в даній ситуації. Для цього звернемося до Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922).

Як визначено у п. 18 ч. 1 ст. 1 цього Закону, предмет закупівлі – це товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

При цьому замовник визначає предмет закупівлі згідно з п. 17 і 32 ч. 1 ст. 1 Закону № 922, в яких розкрито суть термінів «товари» та «послуги», а саме:

  • послуги – це будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, лізинг, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт;
  • товари – це продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість цих послуг не перевищує вартості самих товарів.

Як бачимо, серед іншого вказані норми містять таке правило визначення предмета закупівлі товару: вартість супровідних послуг не може перевищувати вартість самих товарів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали