Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Учасник відмовився виконувати подовжений договір: як діяти в такій ситуації?

23.01.2018 351 0 1

Бюджетна установа подовжила строк дії договору про закупівлю на 20 % суми цього договору до лютого 2018 року. Через тиждень після внесення зазначених змін до договору учасник повідомив, що не буде постачати товар за додатковою угодою, оскільки йому це не вигідно, та запропонував укласти новий договір з більшими цінами. Як діяти в такій ситуації? Чи потрібно розривати подовжений договір? Чи потрібно установі оприлюднювати звіт про виконання договору, адже вона мала оприлюднити його після виконання подовженого договору?

Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім виключного переліку випадків, передбачених у ч. 4 ст. 36 Закону № 922. Один із таких випадків передбачено в п. 8 ч. 4 ст. 36 Закону № 922: зміна умов договору у зв’язку із застосуванням положень ч. 5 ст. 36 Закону № 922.

Відповідно до ч. 5 ст. 36 Закону № 922 дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

Варто зазначити, що згідно із ч. 1 ст. 651 ЦК зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали