Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

За яких підстав можна скасовувати міжнародні торги?

29.11.2017 642 0 1

Якщо тендер було двічі скасовано через відсутність достатньої кількості учасників, то в українських торгах можна застосувати переговорну процедуру. Але бюджетна установа провела міжнародні торги з оприлюдненням оголошення англійською мовою. Оскільки порядок проведення міжнародних торгів дещо відрізняється від українських, як у такому разі застосувати формулювання «недостатня кількість учасників» для скасування торгів: це якщо подано всього на торги менше двох тендерних пропозицій чи якщо після прекваліфікації до аукціону допущено менш ніж дві тендерні пропозиції?

Дійсно, як передбачено ч. 1 ст. 35 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), переговорна процедура закупівлі – це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Переговорну процедуру закупівлі замовник застосовує як виняток, якщо, зокрема, замовником було двічі скасовано тендер через відсутність достатньої кількості учасників. У такому разі предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону № 922).

Як бачимо, у нашій ситуації виконується одна з обов’язкових вимог для застосування переговорної процедури закупівлі, а саме замовник скасував дві конкурентні процедури закупівлі (відкриті торги або конкурентний діалог) через відсутність достатньої кількості учасників.

У якому ж саме випадку відбувається скасування тендера саме на такій підставі?

Перелік підстав для скасування конкурентних торгів передбачено в ч. 1 ст. 31 Закону № 922, а саме:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали