Відкриті торги: різниця між українськими та міжнародними
07.07.2016 2120 0 1
Відкриті торги – це основна процедура закупівель, яку має застосовувати державний замовник. Механізм їх проведення із запровадженням електронних торгів багато в чому змінився і залежить від суми очікуваної вартості закупівлі. А серед закупівельників уже розрізняють такі види відкритих торгів, як «українські» та «міжнародні». Тож у чому саме полягає різниця між їх проведенням, ми поговоримо в цій консультації.
https://prozorro.gov.uaНасамперед не зайвим буде звернути увагу замовників, що нові відкриті торги, які треба провести в електронному форматі за Законом від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), потрібно запланувати в річному плані закупівель, складеному за новою формою, затвердженою наказом Мінекономрозвитку від 22.03.16 р. № 490 (далі – Наказ № 490).
При цьому, зважаючи на те що всі рішення тендерного комітету або уповноваженої особи мають оформлятися протокольно, радимо замовнику оформити такий річний план і в паперовому вигляді, затвердивши його відповідним рішенням (тендерного комітету чи уповноваженої особи).
Наступне, що потрібно зробити замовнику для проведення електронних відкритих торгів, – це оприлюднити оголошення про їх проведення та тендерну документацію.
Оголошення про проведення процедури відкритих торгів замовник складає за формою, затвердженою Наказом № 490, та обов’язково оприлюднює його через авторизований електронний майданчик на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель (Мінекономрозвитку) prozorro.gov.uа. Строк такого оприлюднення – не пізніше ніж за 15 календарних днів (далі – к. д.) до дня розкриття тендерних пропозицій, якщо очікувана вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт – 1,5 млн грн., а для замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 млн грн., а робіт – 5 млн грн. Це так звані українські відкриті торги.
При цьому, якщо очікувана вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 133 тис. євро, а робіт – 5 150 тис. євро (межі, установлені в ч. 4 ст. 10 Закону № 922), оголошення про проведення процедури відкритих торгів необхідно оприлюднити не пізніше 30 к. д. до дня розкриття тендерних пропозицій. Це так звані міжнародні відкриті торги. Не зайвим буде нагадати, що оголошення про такі торги необхідно оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу ще й англійською мовою.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року