Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи обов'язково в допорогових закупівлях відхиляти пропозицію, що не містить одного з документів, передбачених документацією?

Бюджетна установа провела в системі ProZorro допорогові закупівлі з поточного ремонту покрівлі. Пропозиція учасника-переможця не містить одного з документів, який вимагався в документації. Чи обов’язково відхиляти таку пропозицію, якщо наступна пропозиція – дорожча. При цьому в установи існує нагальна потреба в ремонті покрівлі, адже незабаром зима. Як правильно вчинити в такому разі?

Як передбачено абзацом четвертим ч. 1 ст. 2 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, установлену в абзацах другому та третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

При цьому інших обов’язкових правил, крім принципів публічних закупівель, яких мають дотримуватися замовники під час проведення електронних допорогових закупівель, Закон № 922 не містить.

Порядок здійснення допорогових закупівель затверджено наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.16 р. № 35 (далі – Порядок № 35). У п. 6.3 цього Порядку передбачено, що під час оголошення закупівлі Замовник розміщує в електронній системі закупівель інформацію про предмет, очікувану вартість закупівлі, умови договору, порядок і умови проведення закупівлі, строк подання пропозицій, а також вимоги до учасника та іншу інформацію, яка, на його думку, є необхідною для проведення закупівлі. Інформація, зазначена під час оголошення закупівлі, повинна збігатися з інформацією, зазначеною в прикріплених документах (за наявності).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали