Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи оприлюднювати звіт про укладені договори на закупівлю «секретних» товарів?

24.01.2018 827 0 1


Установа уклала «допороговий» договір постачання товарів, закупівля яких становить державну таємницю. Чи потрібно в такому разі оприлюднювати в системі ProZorro звіт про укладені договори? Чи потрібно було планувати таку закупівлю попередньо в додатку до річного плану закупівель?


Публічна закупівля – це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, установленому Законом від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922). Як передбачено ч. 1 ст. 2 Закону № 922, цей Закон застосовується до замовників за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а робіт – 1,5 млн грн.

Кожна публічна закупівля перед її здійсненням має бути запланована в річному плані закупівель або в додатку до нього, залежно від очікуваної вартості предмета закупівлі. Так, ч. 1 ст. 4 Закону № 922 передбачено, що закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів із дня їх затвердження. У додаток до річного плану закупівель замовники вносять ті закупівлі, очікувана вартість предмета закупівлі яких менша зазначеної вище вартісної межі. Про це сказано і в п. 2 наказу Мінекономрозвитку від 22.03.16 р. № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» (далі – Наказ № 490).

З огляду на зазначене якщо замовник здійснює саме публічну «допорогову» закупівлю в розумінні Закону № 922, то він передусім повинен її спланувати в додатку до річного плану закупівель та оприлюднити такий додаток.

Як передбачено абзацом четвертим ч. 1 ст. 1 Закону № 922, у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн. та є меншою за вартість, установлену в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до ст. 10 цього Закону.

Отже, якщо замовник здійснює саме публічну «допорогову» закупівлю в розумінні Закону № 922 та проводить її без застосування електронної системи закупівель, тобто укладає «прямий» договір, то він має оприлюднити в системі ProZorro обов’язково Звіт про укладені договори за затвердженою Наказом № 490 формою.

Водночас законодавець передбачив перелік випадків, на які Закон № 922 не поширюється, тобто такі закупівлі не є публічними закупівлями в розумінні Закону № 922. Один із таких випадків згідно із ч. 3 ст. 2 Закону № 922 – якщо предметом закупівлі є, зокрема, товари, роботи і послуги, закупівля яких становить державну таємницю відповідно до Закону від 21.01.94 р. № 3855-XII «Про державну таємницю» (далі – Закон № 3855).

З огляду на зазначене, якщо замовник здійснює закупівлю товарів, які в розумінні Закону № 3855 є державною таємницею, таку закупівлю не потрібно планувати ні в річному плані закупівель, ні в додатку до нього. За таких обставин немає й обов’язку для замовника оприлюднювати звіт про укладені договори в системі ProZorro.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

4500 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали