Чи треба проводити торги для закупівлі послуг з оренди?
Нормою п. 17 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 до поняття «послуги» віднесено й такі послуги, як наймання (оренда).
Звертаємо увагу! Відповідно до абзацу сьомого ч. 3 ст. 2 Закону № 922 його дія не поширюється на випадки, коли предметом закупівлі є придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі, інше нерухоме майно.
Як бачимо, до винятків Законом № 922 віднесено оренду будівель та іншого нерухомого майна. Але поняття «приміщення» не виокремлено в зазначеній нормі. Тому далі проаналізуємо, чи можна не застосовувати Закон № 922 саме для оренди окремого приміщення, а не всієї будівлі.
Насамперед звернемося до Цивільного кодексу (далі – ЦК). Класифікуючи речі як об’єкти цивільного права, ЦК виходить із поділу їх на рухомі та нерухомі. Водночас у ЦК використано такі терміни, як «нерухомі речі», «нерухоме майно», «нерухомість».
Відповідно до ч. 1 ст. 181 ЦК до нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Це визначення нерухомої речі є універсальним, воно містить ознаки нерухомого майна, які мають бути притаманні тому чи іншому об’єкту в разі визначення його належності до нерухомого майна.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року