Чи можна закупити ту саму послугу, але за різними типами закупівлі
Відповідно до абзаців другого та третього ч. 1 ст. 2 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) положення цього Закону застосовуються до замовників-бюджетників за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а робіт – 1,5 млн грн.
Як передбачено Порядком, затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 17.03.16 р. № 454 (далі – Порядок № 454), предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з п. 17 і 32 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 та на основі Національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.15 р. № 1749 (далі – ЄЗС), за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.
З огляду на вищевикладене робимо висновок, що такий предмет закупівлі, як послуги з теплопостачання, замовник повинен визначати не за об’єктами, які йому треба опалювати, а за ЄЗС за відповідним цифровим визначенням.
Таким чином, послуги з теплопостачання як для адмінбудівлі, так і для ліцею – це один предмет закупівлі.
Водночас зауважимо, що законодавство забороняє ділити предмет закупівлі.
Так, згідно з ч. 7 ст. 2 Закону № 922 забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року