Чи можна укласти прямий договір, якщо в результаті відкритих торгів виникла економія коштів?
27.06.2017 1313 0 1
Замовник – бюджетна установа провів відкриті торги на закупівлю бензину. За результатами торгів виникла економія як різниця між очікуваною вартістю предмета закупівлі та вартістю цiнової пропозиції учасника – переможця аукціону. Чи має право замовник на зекономлені кошти (менше 200 тис. грн.) укласти прямий договір за тим самим предметом закупівлі, тобто без проведення відкритих торгів?
Щоб вирішити це питання, насамперед слід розібратися з вартісними порогами застосування Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) та визначенням предмета закупівлі.
Так, до замовників – бюджетних установ Закон № 922 застосовується за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт – 1,5 млн грн.
При цьому відповідно до ч. 7 ст. 2 Закону № 922 замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.
Тож тепер проаналізуймо, що таке предмет закупівлі.
Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 предмет закупівлі – це товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, установленому Уповноваженим органом.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року