Чи можна внести зміни до договору про закупівлю послуг із харчування дітей?
Відповідь на запитання про дозакупівлю кейтерингових послуг протягом року за укладеним договором залежить від того, як укладено цей договір – за результатами процедури закупівлі чи допорогової закупівлі. Адже положення Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) не дозволяють збільшувати обсяг закупівлі в тендерних договорах протягом строку їх дії, за винятком п. 8 ч. 4, ч. 5 ст. 36.
Нагадаємо, відповідно до ч. 5 ст. 36 Закону № 922 дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.
Якщо у цій ситуації замовник уклав допороговий договір, то в разі потреби в харчуванні новоприбулих учнів він може внести до такого договору відповідні зміни, зокрема щодо збільшення обсягу закупівлі, керуючись загальними положеннями Цивільного та Господарського кодексів (далі – ЦК).
Якщо ж кількість дітей, яких треба годувати, зменшується і в постачальника є можливість поліпшити якість харчування, замовник має це враховувати.
Розглянемо нюанси договору, укладеного за результатами процедури закупівлі.
Так, згідно з п. 3 ч. 4 ст. 36 Закону № 922 істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім поліпшення якості предмета закупівлі за умови, що таке поліпшення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року