Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи можна внести зміни до договору, якщо переможець не може постачати товар потрібної марки?

23.01.2018 1095 0 1

У тендерній документації, за якою установа провела відкриті торги, з метою уникнення дискримінаційних вимог не зазначили марку товару та країну виробника, а тільки його технічні характеристики. Цінова пропозиція учасника-переможця була найнижчою та містила тільки назву товару. Після укладення договору переможець повідомив замовника, що не може постачати товар такої марки (країни виробника) і пропонує змінити договір. Чи можна вносити зміни, якщо закупівлю вже завершено?

Як передбачено ч. 2 ст. 32 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів, протягом строку дії його пропозиції відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця.

За нормами ч. 4 ст. 36 Закону № 922 умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у т. ч. ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника в разі застосування переговорної процедури.

Основні вимоги до договору про закупівлю законодавець передбачив у ст. 36 Закону № 922. Так, договір про закупівлю укладають відповідно до норм Господарського кодексу (далі – ГК) з урахуванням особливостей, визначених Законом № 922.

Зміст господарського договору відповідно до ч. 1 ст. 180 ГК становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов’язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов’язкові умови договору відповідно до законодавства.

Господарський договір уважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо всіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода (ч. 2 ст. 180 ГК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали