Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Коригування проектно-кошторисної документації: переговорна процедура

В установи виникла потреба в коригуванні проектно-кошторисної документації (далі – ПКД), розробленої ще у 2009 році. Відповідно до Закону від 20.05.99 р. № 687-XIV «Про архітектурну діяльність» (далі – Закон № 687) унесення змін до затвердженого проекту проводиться лише за згодою автора проекту, а в разі відхилення від технічних умов – за погодженням із підприємствами, установами та організаціями, які надали такі технічні умови, та замовником. Автор проекту дав згоду на перегляд ПКД, але цей перегляд може здійснюватися лише ним. Тобто проектна організація не дозволяє здійснювати перегляд ПКД іншою організацією. Чи буде правомірним у такому разі проведення замовником переговорної процедури згідно з п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922)?

Майнові права на об’єкт архітектури як об’єкт авторського права, створений за замовленням, належать творцеві цього об’єкта або замовникові спільно, якщо інше не встановлено договором (ч. 1 ст. 30 Закону № 687).

Автор проекту твору архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва має виключне право на участь у подальшій його реалізації, якщо інше не передбачено умовами договору із замовником або юридичною чи фізичною особою, де або в якої він працює, а також на внесення змін до не завершеного будівництвом чи збудованого твору архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва у разі зміни його функціонального призначення чи реконструкції (ч. 5 ст. 30 Закону № 687).

Зауважимо: як передбачено ст. 32 Закону № 687, порушення законодавства про архітектурну діяльність тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законами України.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали