Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як діяти учаснику, якщо замовник двічі скасував процедуру закупівлі?

03.08.2018 511 0 4

Замовник двічі скасував процедуру закупівлі через відсутність достатньої кількості учасників. Наше підприємство брало участь у тендері двічі, інших учасників не було. Зараз замовник, напевно, захоче провести переговорну процедуру закупівлі. Чи має він право не проводити переговори в рамках цієї процедури з учасником, який брав участь у двох скасованих відкритих торгах (у даному випадку – з нами)? Чи не буде порушенням, якщо замовник проведе переговори та укладе договір про закупівлю із третіми особами, які не брали участь у двічі скасованих процедурах?

Як визначено ч. 1 ст. 35 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), переговорна процедура закупівлі – це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

При цьому, як передбачено п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону № 922, така процедура застосовується замовником як виняток, зокрема, у разі, якщо замовником було двічі скасовано тендер через недостатню кількість учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, визначених замовником у тендерній документації.

Водночас законодавство у сфері публічних закупівель не містить будь-яких обмежень у частині обов’язку замовника проводити переговори з тим учасником, який попередньо взяв участь у відкритих торгах, скасованих замовником через недостатню кількість учасників. При цьому Закон № 922 не обмежує кількість учасників, які можуть бути запрошені на переговори в разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали