Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Головний бухгалтер – уповноважена особа в закупівлях: чи можливо це

02.03.2020 3856 0 2

Із цієї консультації ви дізнаєтеся, чи може головний бухгалтер або начальник фінансової служби виконувати обов’язки уповноваженої особи (далі – УО) та хто має право, на яких умовах і відколи стати УО в публічних закупівлях.

Згідно із змінами, внесеними у Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) Законом від 19.09.19 р. № 114-IX (набувають чинності з 19.04.20 р.), як післяпорогові, так і допорогові закупівлі проводитиме УО.

Водночас тендерним комітетам (далі – ТК) дозволяється ще два роки проводити процедури закупівель. Тож замовникам уже зараз треба визначитися, хто і за яких підстав буде виконувати обов’язки УО.

Безумовно, слід правильно призначити УО. Адже неправильне призначення УО може призвести в майбутньому до визнання її рішень недійсними. Тож розглянемо, хто, на яких умовах та коли може бути УО.

Так, згідно з оновленою редакцією Закону № 922 (саме на неї ми будемо посилатися у цій статті) УО – це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту) (п. 35 ч. 1 ст. 1).

У визначенні сказано, що УО – це працівник замовника, тож УО не може працювати за цивільно-правовим договором (далі – ЦПД) та має бути штатним працівником замовника.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали