Головний бухгалтер – уповноважена особа в закупівлях: чи можливо це
Із цієї консультації ви дізнаєтеся, чи може головний бухгалтер або начальник фінансової служби виконувати обов’язки уповноваженої особи (далі – УО) та хто має право, на яких умовах і відколи стати УО в публічних закупівлях.
Згідно із змінами, внесеними у Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) Законом від 19.09.19 р. № 114-IX (набувають чинності з 19.04.20 р.), як післяпорогові, так і допорогові закупівлі проводитиме УО.
Водночас тендерним комітетам (далі – ТК) дозволяється ще два роки проводити процедури закупівель. Тож замовникам уже зараз треба визначитися, хто і за яких підстав буде виконувати обов’язки УО.
Безумовно, слід правильно призначити УО. Адже неправильне призначення УО може призвести в майбутньому до визнання її рішень недійсними. Тож розглянемо, хто, на яких умовах та коли може бути УО.
Так, згідно з оновленою редакцією Закону № 922 (саме на неї ми будемо посилатися у цій статті) УО – це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту) (п. 35 ч. 1 ст. 1).
У визначенні сказано, що УО – це працівник замовника, тож УО не може працювати за цивільно-правовим договором (далі – ЦПД) та має бути штатним працівником замовника.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року