Додаткова закупівля більш ніж на 200 тис. грн. – чи розривати договір?
14.06.2017 433 0 1
Бюджетна установа на початку року уклала «допороговий» договір на закупівлю електроенергії. Однак загальну суму договору було вичерпано вже в травні. Потреба в електроенергії до кінця року перевищує 200 тис. грн. Якщо проводити процедуру закупівлі на цю суму, то чи обов’язково розривати попередній договір, адже в ньому зазначено строк його дії – до 31.12.17 р.?
Як передбачено ч. 1 ст. 2 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі», цей Закон застосову-ється до замовників, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт – 1,5 млн грн.
Як визначено в п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону № 922, предмет закупівлі – це товари, роботи чи послуги, що заку-повуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подава-ти тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупі-влі).
Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, установленому Уповноваженим органом. Водно-час зауважимо, що замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення про-ведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону (ч. 7 ст. 2 Закону № 922).
У нашій ситуації очікувана вартість предмета закупівлі електроенергії (до кінця року) перевищує 200 тис. грн. Отже, замовник має застосувати Закон № 922 та провести відповідну процедуру закупівлі, зокрема переговорну. Адже саме переговорна процедура закупівлі застосовується замовником, як виняток, у разі відсутності конкуренції (у т. ч. з технічних причин) на відповідному ринку, унаслідок чого договір про за-купівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи (п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону № 922).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року