Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи повинні підписувати протокол розгляду тендерних пропозицій усі члени тендерного комітету?

07.06.2018 1260 0 3

Один із членів тендерного комітету звільнився. Згодом виявилося, що в деяких протоколах розгляду відсутній його підпис, хоча він був на цих засіданнях та голосував за прийняття відповідних рішень. Чи обов’язково мають бути в протоколі розгляду тендерних пропозицій підписи всіх членів тендерного комітету, якщо в тексті протоколу зазначено, що рішення прийнято одностайно?

Як передбачено ч. 1 ст. 11 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). При цьому тендерний комітет має діяти на засадах колегіальності та неупередженості, а членство в ньому не має створювати конфлікт між інтересами замовника та учасника або між інтересами учасників закупівлі, наявність якого може вплинути на об’єктивність і неупередженість прийняття рішень щодо вибору переможця процедури закупівлі.

При цьому відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону № 922 склад тендерного комітету та положення про тендерний комітет затверджуються рішенням замовника. А от керувати роботою комітету має його голова. Саме голова організовує роботу комітету та несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.

Рішення тендерного комітету оформлюється протоколом (ч. 4 ст. 11 Закону № 922). У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні, з кожного питання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали