Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Що робити, коли постачальник передав неякісний товар?

26.04.2018 640 0 1

За результатами відкритих торгів було укладено договір на закупівлю риби мороженої. Договором передбачено купити різні види мороженої риби: пангасіус, хек, минтай. Постачальник почав возити хек із великою кількістю води. У зв’язку із цим у замовника виникли запитання:

1. Чи можна замінити хек на інший вид риби, тобто внести до договору зміни щодо покращення якості предмета закупівлі?
2. Чи можна не закуповувати неякісний хек за укладеним договором, а укласти новий договір на його закупівлю? Та чи не йтиметься про поділ предмета закупівлі, якщо хека треба закупити на залишок у сумі 90 тис. грн.?

1. Як передбачено п. 3 ч. 4 ст. 36 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Згідно із ч. 2 ст. 180 Господарського кодексу (далі – ГК) істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. ГК до істотних умов віднесено: предмет, ціну та строк дії договору (ч. 3 ст. 180).

Предметом господарського договору є найменування (номенклатура, асортимент), кількість продукції (робіт, послуг) та вимоги до її якості (ч. 4 ст. 180 ГК). Вимоги до якості предмета договору визначаються обов’язковими для сторін нормативними документами, зазначеними у ст. 15 ГК, а в разі їх відсутності – у договірному порядку, з додержанням умов, що забезпечують захист інтересів кінцевих споживачів товарів і послуг.

Відповідно до ч. 2 ст. 720 Цивільного кодексу (далі – ЦК) до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін. Так, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму (ч. 1 ст. 655 ЦК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали