Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як діяти, якщо один із переможців відкритих торгів не надав усіх документів, які вимагав замовник?

При проведенні закупівлі за процедурою «відкриті торги» в системі ProZorro було подано три тендерні пропозиції. Замовником до аукціону було допущено пропозиції двох учасників. Проте переможець не подав у строк, передбачений Законом від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), всіх документів, які вимагав замовник згідно зі ст. 17 Закону № 922. Чи може замовник визнати переможцем іншого (другого) учасника торгів, адже він залишиться єдиним учасником, якщо буде відхилено пропозицію першого переможця? Чи, може, у такому разі потрібно скасовувати торги?

Як передбачено п. 2 ч. 1 ст. 30 Закону № 922, ненадання документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених ст. 17 цього Закону, є однією із причин для відхилення тендерної пропозиції.

Під час ухвалення рішення про намір укласти договір про закупівлю замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника-переможця в разі, зокрема, ненадання ним документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених ст. 17 цього Закону, та визначає переможця серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув (ч. 3 ст. 32 Закону № 922).

Підстави для скасування процедури закупівлі законодавець установив у ч. 1 ст. 31 Закону № 922. Так, замовник скасовує торги в разі:

  • відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг;
  • неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель;
  • порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, передбаченого цим Законом;
  • подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками – менше трьох пропозицій;
  • допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками – менше трьох пропозицій;
  • відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом.

Якщо замовник відхиляє тендерну пропозицію переможця і крім відхиленого переможця залишається ще хоча б один учасник, то немає підстав вважати, що торги потрібно скасувати. Адже жодна із зазначених вище підстав прямо не стосується нашої ситуації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали