Послуги з вивезення побутового сміття: який КЕКВ?
У процесі діяльності бюджетної установи утворилися відходи – скло, картон, пакувальні матеріали, ґума, пластмаса та інші. Як їх позбутися та за яким КЕКВ здійснювати відповідні витрати?
У процесі експлуатації виробничих, побутових та інших приміщень, споруд, обладнання, устаткування, транспортних засобів, використання технологій їх власник зобов’язаний, зокрема, здійснювати заходи, спрямовані на запобігання забрудненню навколишнього середовища.
Відповідно до ст. 22 Закону від 24.02.94 р. № 4004-XII «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані утримувати надані в користування чи належні їм на праві власності жилі, виробничі, побутові та інші приміщення, земельні ділянки та території відповідно до вимог санітарних норм. Крім того, вони зобов’язані своєчасно збирати та вивозити або утилізувати накопичене сміття та відходи.
Регулювання відносин, пов’язаних з утворенням, збиранням і заготівлею, сортуванням, перевезенням, зберіганням, обробленням (переробленням), утилізацією, видаленням, знешкодженням та захороненням відходів, що утворюються в Україні, здійснюється відповідно до Закону від 05.03.98 р. № 187/98-ВР «Про відходи» (далі – Закон № 187).
Згідно зі ст. 1 Закону № 187 під поняттям «відходи» розуміються будь-які речовини, матеріали та предмети, що утворились у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.
До побутових відходів відносяться відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов’язаних із виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення (ст. 5 Закону № 187).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року