Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Облік витрат на ремонт в орендованому приміщенні

14.08.2019 1070 0 0

У процесі експлуатації бюджетними установами орендованих будівель або приміщень часто виникає потреба у проведенні ремонту. Хто та чиїм коштом має здійснювати ремонт (орендар чи орендодавець), за яким КЕКВ оплачувати витрати, як обліковувати відповідні операції, з’ясуємо в цій консультації.

Організаційні відносини, пов’язані з ремонтом, реконструкцією та поліпшенням майна, переданого в оренду, регулюються Цивільним кодексом (далі – ЦК).

Так, ст. 776 ЦК визначено, що:

  • поточний ремонт речі, переданої в найм, провадиться наймачем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом;
  • капітальний ремонт речі, переданої в найм, провадиться наймодавцем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом. Строк проведення такого ремонту має бути встановлений договором. Якщо строк у договорі не визначено або ремонт викликаний невідкладною потребою, капітальний ремонт має бути проведений у розумний строк.

Майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання державного майна та майна, що перебуває в комунальній власності, регулюються Законом від 10.04.92 р. № 2269-ХІІ «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон № 2269).

Статтею 10 Закону № 2269 визначено перелік істотних умов для договору оренди державного та комунального майна. Проте сторони мають право визначити в договорі оренди інші умови.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали