Програма «Доступні ліки» продовжує діяти
У 2018 році продовжує діяти започаткована минулого року програма «Доступні ліки» (далі – Програма), відповідно до якої пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Сьогодні ми розповімо, як пацієнтам отримати ліки в аптеці, та про процедуру встановлення переліків ліків, передбачених Програмою, і цін на них.
Запровадження Програми було розпочато з ухвалення постанов КМУ від 09.11.16 р. № 862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» (далі – Постанова № 862) та № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів» (далі – Постанова № 863).
Постановою № 862 затверджено перелік країн, дані про ціни на лікарські засоби (далі – ЛЗ) в яких використовуються для встановлення референтних цін, а саме: Польща, Словакія, Чехія, Латвія і Угорщина. У Постанові № 863 наведено перелік міжнародних непатентованих назв ЛЗ, які беруть участь у Програмі.
Постановою КМУ від 17.03.17 р. № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» (далі – Постанова № 152) затверджено: Порядок відшкодування вартості лікарських засобів та Порядок визначення розміру відшкодування вартості лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.
За Програмою пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу під час амбулаторного лікування можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою.
Для цього пацієнту потрібно звернутися до лікаря та отримати рецепт, за яким в аптеці, що бере участь у програмі, він зможе отримати ліки безоплатно або із частковою доплатою.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року