Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підготовчі роботи перед капітальним будівництвом

Вихідні дані для проектування

Вихідні дані, необхідні для розробки проекта об’єкта містобудування, складаються з документації, яку треба буде отримати в різних інстанціях, а саме:

  • архітектурно-планувальне завдання – розробляється, затверджується та видається місцевим органом державно-будівельного контролю (далі – ДАБК) на звернення замовника;
  • відповідні умови – надаються замовнику санітарно-епідеміологічною службою, природоохоронною службою, пожежною інспекцією, державними службами охорони культурної спадщини, охорони праці, енергозбереження, протизсувних робіт, при потребі – територіальними управліннями охорони надр та охорони водних об’єктів. Ці умови надаються згідно з нормативно-правовими актами у сфері містобудування, санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, охорони довкілля, транспорту, енергозбереження, пожежної безпеки, охорони праці, охорони культурної спадщини, безпеки дорожнього руху, збереження об’єктів водного фонду, лісового фонду, надр та ін­шими;
  • завдання на проектування – складається та затверджується інвестором за участю проектувальника);
  • технічні умови щодо інженерного забезпечення об’єкта архітектури – видаються відповідними інженерними та технічними службами. Отримання технічних умов на будівництво нового об’єкта містобудування чи реконструкцію існуючого регламентовано Порядком надання вихідних даних для проектування об’єктів містобудування, затвердженим постановою КМУ від 20.05.09 р. № 489 (далі – Порядок № 489), та профільними нормативно-правовими актами служб на відповідній території, що надають технічні умови інженерного забезпечення об’єкта містобудування. Крім того, експлуатуючі підприємства з водозабезпечення, каналізування, теплопостачання, газозабезпечення, електрозабезпечення, зв’язку, ліфтової служби, дощової каналізації, диспетчеризації експлуатації житлового фонду надають технічні умови щодо підключення об’єкта до відповідних інженерних мереж.

Дозвіл на виконання підготовчих та будівельних робіт

Документи, що надають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, порядок їх отримання, декларування та повідомлення визначено Законом від 17.02.11 р. № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі – Закон № 3038), Порядком виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженим постановою КМУ від 13.04.11 р. № 466 (далі – Порядок № 466).

Згідно з Порядком № 466 дозвіл на виконання підготовчих робіт – це документ, що засвідчує право замовника, підрядника на виконання до будівництва об’єкта таких робіт, як:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали