Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Погодинна оренда: як розрахувати суму оплати експлуатаційних послуг?

06.03.2019 1648 0 0

Комунальне неприбуткове підприємство з 1 лютого 2019 року орендує приміщення першого поверху 5-поверхової будівлі. Балансоутримувачем будівлі є інша бюджетна установа. Орендоване приміщення використовується погодинно – з 9.00 до 14.00. Матеріальні цінності (оргтехніка, навчальні посібники, прилади тощо) знаходяться в орендованому приміщенні лише в зазначені години. Орендар відшкодовує орендодавцеві вартість комунальних та інших експлуатаційних послуг. Чи можливо в цій ситуації розраховувати суму оплати експлуатаційних послуг пропорційно до годин фактичного використання приміщення?

Розрахунок суми оплати експлуатаційних послуг пропорційно до годин фактичного використання приміщення можливий, але не для всіх послуг і лише за погодженням з орендодавцем. Такі умови обов’язково мають бути прописані в укладеному з орендодавцем окремому договорі про відшкодування витрат на експлуатаційні послуги.

Нагадаємо, що відносини, пов’язані з переданням в оренду майна державних установ, зокрема умови оплати послуг з оренди, комунальних та експлуатаційних послуг, регулюються Законом від 10.04.92 р. № 2269-ХІІ «Про оренду державного майна» (далі – Закон № 2269) та Методикою розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженою постановою КМУ від 04.10.95 р. № 786 (далі – Методика № 786).

Витрати на утримання орендованого майна не входять до складу орендної плати за державне майно (п. 3 Методики № 786). Тобто орендар повинен сплачувати за спожиті комунальні послуги, енергоносії та інші експлуатаційні послуги на підставі укладеного з орендодавцем окремого договору про відшкодування витрат орендодавця.

Форму Примірного договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю затверджено наказом Фонду держмайна від 23.08.2000 р. № 1774.

У п. 1.1 вищезгаданого Примірного договору визначено, що балансоутримувач забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт будівлі, а також утримання прибудинкової території, а орендар бере участь у витратах балансоутримувача на виконання вказаних робіт пропорційно до займаної ним площі в цій будівлі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали