Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Організація діяльності КНП

15.11.2018 2191 0 2

Комунальне некомерційне підприємство: організація діяльності та бухоблік

Під час розроблення Методичних рекомендацій із питань перетворення закладів охорони здоров’я не було враховано деякі моменти організації діяльності новостворених комунальних некомерційних підприємств (далі – КНП).

На відміну від бюджетних установ, для КНП фінансування з декількох джерел законодавством не заборонено. Фактично КНП можуть отримувати кошти як на рахунки в казначействі, так і на рахунки в банках.

Крім надходжень від НСЗУ, заклади охорони здоров’я можуть фінансуватися за договорами про надання медичних послуг, укладеними з органами місцевого самоврядування, страховими компаніями, юридичними та фізичними особами; договорами про надання послуг фізособам-підприємцям; за рахунок благодійних внесків та коштів від благодійних організацій; за цільовими програмами органів місцевого самоврядування; у вигляді дотацій із місцевого бюджету та з інших джерел.

Свобода договору – одна з основних засад цивільного законодавства. КНП як СГ приймають рішення про договірні відносини за власним волевиявленням, відповідно до законодавства (зокрема, про публічні закупівлі) і положень статуту.

Законодавчим підґрунтям для надання платних медичних послуг у закладах охорони здоров’я є постанова КМУ від 17.09.96 р. № 1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров’я». Ціни на медичні послуги регулюються п. 12 постанови КМУ від 25.12.96 р. № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)». Регуляторна функція органів місцевого самоврядування полягає в затвердженні чи погодженні запропонованих тарифів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали