Нюанси переговорної процедури
Ситуація: замовник застосував переговорну процедуру закупівлі для закупівлі товару. Чи може він керуватися нормами ч. 3 ст. 631 Цивільного кодексу (далі – ЦК) для укладення договору за результатами цієї процедури та вказати в договорі, що його умови застосовуються до відносин, що виникли і фактично існували між сторонами до його укладення?
Як визначено ч. 1 ст. 35 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), переговорна процедура закупівлі – це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.
При цьому згідно із ч. 1 ст. 36 Закону № 922 договір про закупівлю укладається за нормами ЦК та Господарського кодексу (далі – ГК) з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Так, сторони можуть установити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення (ч. 3 ст. 631 ЦК).
Норма ч. 7 ст. 2 Закону № 922 забороняє придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладення договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення вказаних процедур. Як бачимо, ця норма не конкретизує, що така заборона стосується тільки конкурентних торгів. Тож убачається, що вона поширюється на всі процедури закупівель, у тому числі й переговорну.
Водночас державні замовники, в разі якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує вартісні межі, зазначені в абзацах другому та третьому ч. 1 ст. 2 Закону № 922, перед укладенням договору повинні провести відповідну процедуру закупівлі.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року