Як запланувати в місцевому бюджеті передання коштів загального фонду до бюджету розвитку?
31.01.2016 2006 0 0
Доходи загального фонду бюджету сільської ради за прогнозними показниками на 2016 рік становили 4 320 000 грн. Прогнозні видатки загального фонду бюджету на 2016 рік – 1 020 000 грн. Частину запланованих доходів (3 300 000 грн.) буде направлено в бюджет розвитку. Як правильно зафіксувати в рішенні про місцевий бюджет таке передання коштів загального фонду до бюджету розвитку?
Місцеві бюджети є самостійними (п. 3 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу, далі – БК), і органи місцевого самоврядування вправі самостійно визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до законодавства України та самостійно й незалежно одне від одного розглядати та затверджувати відповідні місцеві бюджети. Одним із джерел надходжень до бюджету розвитку місцевих бюджетів згідно з ч. 1 ст. 71 БК є кошти, які передаються з іншої частини місцевого бюджету (загального фонду) за рішенням відповідної місцевої ради.
Особливості затвердження місцевого бюджету з дефіцитом або профіцитом визначено ст. 72 БК. Зокрема, ч. 1 цієї статті передбачено, що місцевий бюджет може затверджуватися із профіцитом за загальним фондом у разі спрямування до бюджету розвитку коштів із загального фонду місцевого бюджету та відповідно з дефіцитом за спеціальним фондом (ч. 2 ст. 72 БК).
Отже, при затвердженні місцевого бюджету місцева рада може прийняти рішення стосовно спрямування коштів загального фонду до бюджету розвитку (крім вільного залишку бюджетних коштів). У такому разі бюджет затверджується із профіцитом за загальним фондом місцевого бюджету та з дефіцитом за спеціальним фондом місцевого бюджету.
Типову форму рішення про місцевий бюджет та додатки 1–7 до нього розроблено та доведено Мінфіном у вигляді листа до місцевих органів влади (на виконання ч. 8 ст. 75 БК), зокрема листом Мінфіну від 25.12.14 р. № 31-05110-14-8/32497.
При переданні коштів загального фонду до бюджету розвитку в рішенні про місцевий бюджет зазначається інформація про затвердження загального фонду із профіцитом, а спеціального – з дефіцитом. Сума коштів, які передаються, зазначається в додатку «Джерела фінансування _______ бюджету на 2016 рік» до рішення про місцевий бюджет, який складається за формою, наведеною в додатку 7 до форми типового рішення про місцевий бюджет. У нашій ситуації рішення має містити такі норми:
«3. Установити профіцит загального фонду сільського бюджету в сумі 3 300 000 грн., напрямом використання якого визначити передачу коштів із загального фонду міського бюджету до спеціального фонду сільського бюджету (бюджет розвитку) згідно з додатком 2 до цього рішення
4. Установити дефіцит спеціального фонду сільського бюджету в сумі 3 300 000 грн., джерелом покриття якого визначити надходження коштів із загального фонду міського бюджету до спеціального фонду міського бюджету (бюджет розвитку) згідно з додатком 2 до цього рішення».
У разі використання вільного залишку бюджетних коштів зміни вносяться виключно шляхом внесення змін до рішення про місцевий бюджет за результатами річного звіту про виконання місцевого бюджету.
Коментарі до матеріалу