Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як впливає зміна у поточному бюджетному році вартісної межі необоротних активів на застосування КЕКВ при здійсненні платежів?

Із 10 травня цього року згідно з наказом Мінфіну від 28.03.16 р. № 394 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів» (далі – Наказ № 394) вартісний критерій віднесення до необоротних активів підвищено з 2 500 до 6 000 грн., а для сценічно-постановочних об’єктів – з 5 000 до 6 000 грн. Як наслідок, виник дисонанс між КЕКВ, за якими заплановані видатки, та КЕКВ, за яким мають проводитися платежі після 10.05.16 р. Чи можна здійснювати видатки на придбання необоротних активів за тими КЕКВ, за якими вони були заплановані на 2016 рік?

Бюджетні установи у розрахунках до кошторису на 2016 рік, які є його невід’ємною частиною, передбачали придбання необоротних активів за капітальними видатками за умови, що їх первісна вартість перевищуватиме 2 500 грн. (без урахування ПДВ). Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.12 р. № 333, такі видатки планувалися і затверджувалися за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування». За цим же кодом за ними реєструвалися в органах Казначейства юридичні та фінансові зобов’язання.

У зв’язку із вищезазначеними змінами у бухгалтерів бюджетних установ та представників контролюючих органів виникли запитання щодо необхідності внесення змін до розрахунків та кошторису, змін КЕКВ 3110 на КЕКВ 2210 із усіма наслідками (поправки до кошторису, перереєстрація бюджетних зобов’язань тощо). Відповіді на них можно знайти у НП(С)БОДС 125 «Зміни облікових оцінок та виправлення помилок».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали