Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Змінено порядок обліку дітей шкільного віку

06.10.2017 1641 0 1

Затвердженим постановою КМУ від 13.09.17 р. № 684 Порядком ведення обліку дітей шкільного віку та учнів (далі – Порядок № 684) суттєво змінено засади, на яких раніше здійснювався облік дітей. Нагадаємо: до набуття чинності з 18.09.17 р. Порядку № 684 застосовувалася Інструкція з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затверджена постановою КМУ від 12.04.2000 р. № 646 (далі – Інструкція № 646), яка тепер втратила чинність. Принципово важливим є те, що Порядок № 684 передбачає ведення обліку дітей шкільного віку, тобто осіб у віці 6–18 років, тоді як за Інструкцією № 646 крім дітей і підлітків віком від 6 до 18 років також обліковувались діти, яким до 1 вересня року виповнювалося 5 років.

Організація обліку покладалась на обласні, Київську та Севастопольську міські, районні, районні в містах Києві та Севастополі держадміністрації разом із органами місцевого самоврядування (далі – ОМС). Відтепер облік має здійснюватись у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Організацію обліку згідно з Порядком № 684 покладено на райдержадміністрації та міські, селищні, сільські ради, включаючи об’єднані територіальні громади (далі – ОТГ). Ці структури названо уповноваженими органами. До роботи уповноважених органів залучатимуться відповідні тероргани Нацполіції та служб у справах дітей.

Визначено, що облік дітей, які проживають чи перебувають на певній території, уповноважені органи мають вести шляхом створення та постійного оновлення реєстру даних про них, причому окремо на кожний рік народження. Уповноважені органи (включаючи місцеві ради) повинні, по-перше, визначити структурний підрозділ чи посадову особу, які відповідатимуть за цей реєстр, та закріпити територію обслуговування за належними до сфери їх управління загальноосвітніми навчальними закладами.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали