Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Електронні каталоги в публічних закупівлях: український шлях

19.06.2019 665 0 2

Без сумніву, запуск цього року електронних каталогів (далі – е-каталоги) – одна з наймасштабніших розробок у закупівлях протягом останнього часу. І хоча поки що е-каталоги працюють у пілотному режимі, ми переконані, що всім замовникам публічних закупівель, та й учасникам також, варто ознайомитися із закупівельними новаціями. Адже незабаром закупівлі через е-каталоги можуть перерости з пілота в механізм, передбачений законом.

У травні цього року Мінекономрозвитку оприлюднило на власному сайті законопроект про викладення в новій редакції Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), у якому реформатори передбачили можливість для замовників здійснювати допорогові закупівлі через е-каталоги.

Згідно із законопроектом е-каталог – це систематизована база актуальних пропозицій, що формується та супроводжується виключно централізованими закупівельними організаціями в електронній системі закупівель (далі – ЕСЗ) та використовується замовником для відбору постачальника товару (товарів), вартість якого (яких) є меншою за вартість, установлену в п. 1 і 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 922.

При цьому структура, порядок формування та використання е-каталогів визначаються Кабміном.

Законопроект запроваджує тільки поняття е-каталогу. Конкретизувати порядок використання е-каталогів мають у підзаконних актах. Замовники матимуть право застосовувати е-каталоги лише в допорогових закупівлях.

До відома: вартісні пороги застосування Закону № 922 новим законопроектом не змінюються.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали