Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Відшкодування вартості спожитої орендарем електроенергії: яка роль контрольних лічильників?

Орендар ініціює встановлення на своєму обладнанні технічного (контрольного) лічильника обліку електроенергії. Чи повинна бюджетна установа виконувати таку вимогу та чи потрібно ставити на облік такий лічильник, якщо орендар установить його за власні кошти?

Витрати на утримання орендованого майна та плата за послуги, які відповідно до укладених угод зобов’язується надавати орендарю установа, на балансі якої перебуває це майно, не включаються до плати за оренду індивідуально визначеного майна (п. 3 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою КМУ від 04.10.95 р. № 786, далі – Методика № 786).

Що стосується майна, яке перебуває в комунальній власності, то згідно з ч. 2 ст. 19 Закону від 10.04.92 р. № 2269-ХІІ «Про оренду державного та комунального майна» методика розрахунку та порядок використання орендної плати для об’єктів, що перебувають у комунальній власності (зокрема, для нерухомого майна), визначаються органами місцевого самоврядування. Ця методика повинна містити і пункт щодо компенсації орендарем витрат на утримання орендованого майна.

Якщо таку методику органами місцевого самоврядування не розроблено, то при визначенні плати за оренду комунального майна та порядку компенсації орендарем витрат на утримання орендованого майна можна керуватися Методикою № 786, якщо власник комунального майна своїм рішенням надасть дозвіл на застосування цього документа.

До витрат на утримання орендованого приміщення входить:

  • вартість спожитих орендарем комунальних послуг та енергоносіїв (природний газ, теплопостачання, електроенергія, вивезення твердих побутових відходів, водопостачання та водовідведення);
  • вартість утримання (експлуатації) приміщення (послуги з охорони, обслуговування пропускної системи, а також систем кондиціювання, вентиляції тощо).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали