Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Відшкодування вартості комунальних послуг при оренді

27.07.2017 1008 0 0

Нормативні документи:

Як установлено п. 3 Методики № 786, до плати за оренду індивідуально визначеного майна не включаються витрати на утримання орендованого майна та плата за послуги, які відповідно до укладених угод зобов’язуються надавати орендарю державне підприємство, організація, господарське товариство, на балансі яких перебуває це майно. Тому договір про відшкодування вартості комунальних послуг є невід’ємним супутником договору оренди. Нагадаємо, які істотні умови має містити договір про таке відшкодування, як відшкодовується вартість комунальних послуг при оренді нерухомого державного майна, чи потрібно за орендними операціями складати акт приймання-передачі. Крім того, розкажемо, чи повинен орендодавець, який уклав з орендарем указаний договір, отримувати ліцензії на постачання тепла та електроенергії, водопостачання та водовідведення, надання інших комунальних послуг.

Відносини у сфері житлово-комунальних послуг належать до категорії цивільно-правових, тому одним з основних документів, що регламентують цю сферу, є ЦК. Крім того, такі відносини регулюються спеціальними актами – ЖК і Законом № 1875.

Відповідно до п. 1 ст. 13 Закону № 1875 до комунальних послуг відноситься забезпечення централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газота електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів тощо.

При укладенні договорів оренди приміщень фактично існує два способи надання житлово-комунальних послуг споживачеві:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали