Із цієї консультації ви дізнаєтеся, що таке підзвітні кошти, як звітувати за використані кошти та у який строк повертати залишок невитрачених сум.
Порядок бухгалтерського обліку окремих активів та зобов’язань бюджетних установ, затверджений наказом Мінфіну від 02.04.14 р. № 372 (далі – Порядок № 372), визначає методологічні засади формування у бухобліку інформації про операції з грошовими коштами, розрахунками в національній валюті із дебіторами та кредиторами бюджетних установ. Згідно з п. 12 цього Порядку:
Підзвітні суми мають цільове призначення і повинні витрачатися з метою, на яку їх видано, згідно з кодами бюджетної класифікації видатків. Тобто в розпорядженні (наказі) про видавання підзвітних сум слід чітко прописати, для чого їх видано (указати певні завдання, поставлені перед працівником) та в якому вигляді надаються такі кошти:
Увага! За наявності у підзвітних осіб залишку непогашеної заборгованості за попередніми сумами видавати нові суми під звіт не дозволяється (абзац другий п. 3.3 Порядку № 372).