З 01.01.17 р. бухгалтерський облік основних засобів (далі – ОЗ) ведеться з використанням нових рахунків. Це пов’язано з набуттям чинності нових нормативно-правових документів, які встановлюють методологію бухобліку в держсекторі. У цій статті ми акцентуємо увагу на головних аспектах обліку ОЗ, тобто розглянемо ключові господарські операції та бухгалтерські проведення.
Законодавчі норми
Формування інформації щодо ОЗ у бюджетних установах на рахунках бухобліку та узагальнення даних у фінзвітності з 01.01.15 р. ґрунтується на новій методології – НП(С)БОДС 121 «Основні засоби». На основі цього стандарту було розроблено Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектора, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації № 11).
Як визначено в НП(С)БОДС 121, ОЗ – це матеріальні активи, які утримуються для використання їх у виробництві/діяльності або під час постачання товарів, виконання робіт і надання послуг для досягнення поставленої мети та/або задоволення потреб суб’єкта держсектора або здавання в оренду іншим особам і використовуються, за очікуванням, більше одного року. Крім того, варто зазначити, що до складу ОЗ входять активи, вартість яких перевищує 6 000 грн.
З 01.01.17 р. облік ОЗ ведеться з використанням нових рахунків бухобліку, що пов’язано з набуттям чинності таких нормативно-правових документів, як: