Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Облік основних засобів: головні аспекти – 2017

З 01.01.17 р. бухгалтерський облік основних засобів (далі – ОЗ) ведеться з використанням нових рахунків. Це пов’язано з набуттям чинності нових нормативно-правових документів, які встановлюють методологію бухобліку в держсекторі. У цій статті ми акцентуємо увагу на головних аспектах обліку ОЗ, тобто розглянемо ключові господарські операції та бухгалтерські проведення.

Законодавчі норми

Формування інформації щодо ОЗ у бюджетних установах на рахунках бухобліку та узагальнення даних у фінзвітності з 01.01.15 р. ґрунтується на новій методології – НП(С)БОДС 121 «Основні засоби». На основі цього стандарту було розроблено Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектора, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації № 11).

Як визначено в НП(С)БОДС 121, ОЗ – це матеріальні активи, які утримуються для використання їх у виробництві/діяльності або під час постачання товарів, виконання робіт і надання послуг для досягнення поставленої мети та/або задоволення потреб суб’єкта держсектора або здавання в оренду іншим особам і використовуються, за очікуванням, більше одного року. Крім того, варто зазначити, що до складу ОЗ входять активи, вартість яких перевищує 6 000 грн.

З 01.01.17 р. облік ОЗ ведеться з використанням нових рахунків бухобліку, що пов’язано з набуттям чинності таких нормативно-правових документів, як:

  • План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.13 р. № 1203, із змінами, внесеними наказом Мінфіну від 23.12.16 р. № 1135 (далі – План рахунків № 1203);
  • Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 29.12.15 р. № 1219 (далі – Наказ № 1219, Порядок № 1219);
  • Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затверджена Наказом № 1219 (далі – Типова кореспонденція).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали