Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Ремонт ПК власними силами: як відобразити в обліку?

03.03.2018 2140 0 1

Бюджетна установа (неплатник ПДВ) придбала за рахунок коштів загального фонду матрицю для монітора Samsung 943 NW M 190A1-I07 19 загальною вартістю 600 грн. Працівник установи замінив матрицю, що вийшла з ладу, на нову. Монітор, в якому було замінено матрицю, обліковується установою у складі персонального комп’ютера (далі – ПК) як закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього. Як документально оформити та відобразити в обліку цю операцію?

Передусім визначимо, який вид ремонту монітора було виконано – капітальний чи поточний. Адже від цього залежить, як відображатимуться витрати на ремонт: збільшуватимуть первісну вартість ПК чи будуть віднесені на витрати звітного періоду, в якому було замінено матрицю (ремонт ПК).

Згідно з п. 2 розд. VI Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів для суб’єктів державного сектора, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації № 11), рішення про характер і ознаки здійснюваних робіт (для підвищення техніко-економічних можливостей, тобто модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію тощо, об’єкта, що призведе у майбутньому до збільшення економічних вигід, чи для підтримання об’єкта в придатному для використання стані та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигід від його використання) приймає керівник суб’єкта держсектора з урахуванням результатів аналізу існуючої ситуації та суттєвості таких витрат.

Як визначено п. 3 розд. VI Методрекомендацій № 11, витрати на поліпшення об’єкта основ­них засобів (далі – ОЗ), тобто реконструкцію (реставрацію), модернізацію, добудову, дообладнання, збільшують його первісну вартість протягом усього строку використання, якщо існує ймовірність отримання суб’єктом держсектора майбутніх економічних вигід, які перевищують первісно оцінений рівень його продуктивності, та/або збільшення потенціалу корисності цього об’єкта.

Вартість робіт, що призводять до збільшення очікуваних майбутніх вигід від об’єкта ОЗ, включається до капітальних інвестицій з майбутнім збільшенням первісної вартості ОЗ. Підставою для визнання витрат, пов’язаних із поліпшенням ОЗ, є зростання внаслідок цих витрат очікуваного строку корисного використання об’єкта, кількості та/або якості робіт, послуг, які надаються цим об’єктом.

А витрати на утримання об’єкта ОЗ (проведення технічного нагляду, техобслуговування та ремонту), які здійснюються з метою відновлення або підтримання суб’єктом держсектора майбутніх економічних вигід або потенціалу корисності на первісно оціненому рівні продуктивності об’єкта ОЗ, визнаються витратами звітного періоду, в якому вони були понесені (п. 4 розд. VI Методрекомендацій № 11).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали