Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Купуємо авто в лізинг

15.05.2020 2131 0 0

У цій статті ми розглянемо особливості фінансового лізингу в лізингоодержувача – бюджетної установи, зокрема як відобразити в бухгалтерському обліку операції із придбання авто у фінансовий лізинг та як сплачувати й обліковувати лізингові платежі.

Правові засади фінлізингу регулюються Законом від 16.12.97 р. № 723/97-ВР «Про фінансовий лізинг» (далі – Закон № 723).

У ст. 1 цього Закону визначено, що фінансовим лізингом є вид цивільно-правових відносин, що виникають із договору фінансового лізингу, за яким лізингодавець зобов’язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати її в користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше ніж один рік за встановлену плату (лізингові платежі).

Відносини, що виникають у зв’язку з договором фінансового лізингу, регулюються законодавством про лізинг, найм (оренду), купівлю-продаж, постачання, з урахуванням особливостей, установлених Законом № 723.

Предметом договору лізингу може бути неспоживна річ, визначена індивідуальними ознаками та віднесена до основних фондів. Майно, що перебуває в державній або комунальній власності, може бути передано в лізинг, якщо немає заборони щодо передання його в користування та/або володіння (ст. 3 Закону № 723).

Статтею 4 Закону № 723 визначено, що суб’єктами фінлізингу можуть бути:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали