Підтверджуємо неприбутковість! Складаємо Звіт неприбуткової організації
Бюджетні установи мають неприбутковий статус, тому їм треба відзвітувати про свої доходи та видатки за 2019 рік, щоб його підтвердити. Для цього вони повинні скласти і подати не пізніше 2 березня 2020 року Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт). У консультації розглянемо деякі нюанси складання Звіту, а також методи і строки його подання.
Відповідно до п. 46.2 Податкового кодексу (далі – ПК) установи та організації, які не є платниками податку на прибуток і внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), повинні подавати до контролюючого органу – відділу Державної податкової служби (далі – ДПС) за основним місцем обліку Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт), щоб підтвердити свій статус (пп. 133.4.1 ПК).
Разом зі Звітом подають і річну фінансову звітність як додатки до Звіту (п.46.2 ПК), які є невіддільною його частиною, а саме:
- Баланс (форма № 1-дс);
- Звіт про фінансові результати (форма № 2-дс);
- Звіт про рух грошових коштів (форма № 3-дс);
- Звіт про власний капітал (форма № 4-дс);
- Примітки до річної фінансової звітності (форма № 5-дс).
Суб’єкти бухгалтерського обліку в державному секторі, складаючи фінансову звітність, застосовують норми НП(С)БОДС 101 «Подання фінансової звітності», затвердженого наказом Мінфіну від 28.12.09 р. № 1541).
Нагадаємо, що для включення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою, визначеною додатком 1 до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою КМУ від 13.07.16 р. № 440 (далі – Порядок № 440), та копії установчих документів, щоб отримати відповідне рішення про присвоєння ознаки неприбутковості.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року