Передання земель у власність ОТГ
Рішення про передання земель у комунальну власність ОТГ удосконалить механізм управління у сфері земельних ресурсів, дасть змогу чітко та прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів у частині плати за землю. У свою чергу, це може бути стимулом для тергромад до добровільного об’єднання з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування.
Розпорядженням КМУ від 31.01.18 р. № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» (далі – Розпорядження № 60-р) доручено Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру починаючи з 01.02.18 р. забезпечити:
- формування земельних ділянок сільгосппризначення державної власності в межах, визначених перспективним планом формування територій громад, шляхом проведення інвентаризації земель сільгосппризначення державної власності з подальшим переданням зазначених земельних ділянок у комунальну власність відповідних ОТГ згідно зі ст. 117 Земельного кодексу (далі – ЗК);
- передання земельних ділянок сільгосппризначення держвласності, включених до переліку земельних ділянок держвласності, права на які виставлено на земельні торги, у комунальну власність ОТГ після оприлюднення результатів земельних торгів та укладення договорів оренди таких земельних ділянок;
- здійснення до передання земельних ділянок сільгосппризначення держвласності у комунальну власність розпорядження землями сільгосппризначення держвласності під час передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність за погодженням з ОТГ (шляхом ухвалення відповідною радою рішення згідно зі ст. 26 Закону № 280.
До земель сільгосппризначення згідно із ч. 2 ст. 22 ЗК належать:
- сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги);
- несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільгосппродукції, землі тимчасової консервації тощо).
Зауважимо, що є землі державної власності, які не можуть передаватися в комунальну власність. До них належать земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об’єкти нерухомого майна держвласності, а також земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні органів держвлади, держпідприємств, установ, організацій.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року