Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Визначення ліквідаційної вартості активу

09.08.2016 409 0 1

Нормативна база:

  • Методрекомендації з обліку ОЗ – Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектора, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11;
  • НП(С)БОДС 121 – НП(С)БОДС 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.10 р. № 1202.

Визначення ліквідаційної вартості на етапі експлуатації активу обумовлене необхідністю встановлення амортизаційної вартості об'єкта, яка розраховується як різниця між первісною (переоціненою) і ліквідаційною вартістю активу.

Об'єкт основних засобів уводиться в експлуатацію

Згідно з абзацом п'ятим п. 1 розд. V Методрекомендацій з обліку ОЗ ліквідаційна вартість визначається при введенні активу в експлуатацію, у процесі експлуатації (при зміні вартості об'єкта за рахунок реконструкції, модернізації тощо), а також для об'єктів основних засобів (далі – ОЗ) при нарахуванні амортизації у розмірі 100 % первісної вартості. Це положення як норма встановлюється в обліковій політиці бюджетної установи.

На момент уведення активу в експлуатацію досить складно визначити, за якою вартістю можна буде продати зношений актив або матеріали, отримані в результаті його ліквідації (розбирання). Це може бути металолом, вузли і деталі, що містять дорогоцінні метали, дрова та інші матеріали.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали