Визначення ліквідаційної вартості активу
Нормативна база:
- Методрекомендації з обліку ОЗ – Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектора, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11;
- НП(С)БОДС 121 – НП(С)БОДС 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.10 р. № 1202.
Визначення ліквідаційної вартості на етапі експлуатації активу обумовлене необхідністю встановлення амортизаційної вартості об'єкта, яка розраховується як різниця між первісною (переоціненою) і ліквідаційною вартістю активу.
Об'єкт основних засобів уводиться в експлуатацію
Згідно з абзацом п'ятим п. 1 розд. V Методрекомендацій з обліку ОЗ ліквідаційна вартість визначається при введенні активу в експлуатацію, у процесі експлуатації (при зміні вартості об'єкта за рахунок реконструкції, модернізації тощо), а також для об'єктів основних засобів (далі – ОЗ) при нарахуванні амортизації у розмірі 100 % первісної вартості. Це положення як норма встановлюється в обліковій політиці бюджетної установи.
На момент уведення активу в експлуатацію досить складно визначити, за якою вартістю можна буде продати зношений актив або матеріали, отримані в результаті його ліквідації (розбирання). Це може бути металолом, вузли і деталі, що містять дорогоцінні метали, дрова та інші матеріали.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року