Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Загальні вимоги щодо прийняття робіт із капітального будівництва

Із цієї консультації ви дізнаєтесь: якими нормативними документами регулюється процес прийняття у підрядника робіт із капітального будівництва.

Законодавчі норми

Як передбачено ст. 853 Цивільного кодексу (далі – ЦК), замовник зобов’язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відхилень від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові.

Під час укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві незалежно від джерел фінансування робіт, а також форми власності замовника та підрядника (субпідрядників) обов’язковими для врахування є Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджені постановою КМУ від 01.08.05 р. № 668 (далі – Загальні умови № 668).

Як передбачено п. 76 Загальних умов № 668, роботи та матеріальні ресурси, що використовуються для виконання договорів, повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів у галузі будівництва, проектній документації та договору підряду.

Однією із суттєвих особливостей будівельного законодавства є той факт, що в його рамках значна роль відводиться документам технічного регулювання (державним стандартам, державним і відомчим будівельним нормам, технічним умовам). При цьому під технічним регулюванням у будівництві найчастіше розуміють правове регулювання відносин щодо застосування та встановлення виконання обов’язкових вимог до продукції або пов’язаних із нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали